Thursday, January 12, 2012

AltissimumAbiectumDrodzy Czytelnicy,

projekt AltissimumAbiectum dobiega końca. Pozostało jeszcze napisanie epilogu prozą do wybranych przez Krzysztofa grafik, uzupełnionego o motta z jego prywatnych listów. Podobnie muzyka. Kalimba również wieńczy pracę nad muzycznymi ekfrazami do rysunków. Jak zapewniła mnie o tym Madzia Harasimowicz, muzyka ociera się o granice nostalgii i eksperymentu.

Chciałbym gorąco podziękować wszystkim tym, dzięki którym stworzenie tej książki okazało się możliwe. Żaden wiersz nie powstałby bez życzliwej opieki Artpubgalerii, dzięki której mogłem poznać Krzysztofa Schodowskiego i zaprzyjaźnić się z nim. Żaden wiersz nie narodziłby się bez wsparcia Małgosi Południak i Jacka Witczyńskiego. Nie ma w tym ani grama przesady. To do Małgosi - zachęcony zaproszeniem Jacka - zwróciłem się w sierpniu z prośbą o umożliwienie pracy twórczej z Krzysztofem. Za Waszą życzliwość jestem Wam ogromnie wdzięczny.

Trzecią osobą, której należą się moje szczere podziękowania, jest Cezary Sikorski, redaktor naczelny Zaułka Wydawniczego Pomyłka, który z ogromnym zaangażowaniem podjął się pracy wydawniczej nad całością - już wtedy, kiedy wciąż brakowało drugiej części książki, a cykl Abiectum był dopiero rozpoczęty. Dziękuję Ci, Czarku.

Poniżej link do zapowiedzi wydawniczej AltissimumAbiectum:

Zaułek Wydawniczy "Pomyłka"

3 comments:

Margo said...

Dziękuję również Karol. Cieszę się, że powstało AltissimumAbiectum, i jestem szczęśliwa, że chociaż w niewielkim stopniu przyczyniłam się do tego pięknego przedsięwzięcia. Gratuluję!

dorota.surdyk said...

czekam na tę książkę z niecerpliwością wielką :)

Karol Samsel said...

Cieszę się, Dorotko :). Nie wierzę, że powoli wydanie zmierza do końca. Pamiętam o Twoim i Jacka wieczorze w Warszawie. To w przededniu mojego wyjazdu na nagranie płyty do książki. W Poznaniu.

Bardzo się staram, aby nic nie stanęło mi na drodze i abym mógł przyjść Was posłuchać :).